Мас-рестлинг: Чемпионат кыайыылаахтарынан кимнээх буоллулар?

Гаврил Десяткин – Күүстээх Дэһээккин аатынан Саха сирин мас-рестлиҥҥэ биирдиилээн уонна хамаанданан чемпионата аан бастаан Ленскэй оройуонугар ыытылынна. Чемпионакка 20 хамаандаттан 302 спортсмен, дьахталларга, эр дьоҥҥо уонна бэтэрээн-эр дьоҥҥо күрэс былдьаста.

 

 

Чемпионат түмүгүнэн республика хамаандата сүүмэрдэнэн, ыам ыйын ортото Казань куоракка ыытыллар Россия чемпионатыгар кыттара былааннанар.

Чемпионат түмүк көрдөрүүтэ:

Эр дьоҥҥо:

60 кг: 1 – Василий Андросов (Таатта), 2 – Рудольф Жирков (Уус Алдан), 3 – Василий Муксунов (Үөһээ Бүлүү).

65 кг: 1 – Константин Жирков (Таатта), 2 – Герман Слепцов (Дьокуускай), 3 – Иннокентий Попов (Таатта).

70 кг: 1 – Сергей Константинов (Дьокуускай), 2 – Василий Захаров (Амма), 3 – Егор Атласов (Уус Алдан).

75 кг: 1 – Егор Гуляев (Кэбээйи), 2 – Семен Атаков (Томпо), 3 – Афанасий Платонов (Дьокуускай).

80 кг: 1 – Дьулустаан Ноговицын (Горнай), 2 – Владимир Никитин (Амма), 3 – Борис Степанов (Сунтаар).

90 кг: 1 – Иннокентий Федоров (Ленскэй), 2 – Ньургун Петухов (Уус Алдан), 3 – Павел Черноградскай (Дьокуускай).

105 кг: 1 – Дмитрий Попов (Уус Алдан), 2 – Семен Варламов (Мэҥэ Хаҥалас), 3 – Семен Степанов (Таатта).

125 кг: 1 – Эрчим Баппагай (Үөһээ Бүлүү), 2 – Владимир Михайлов (Таатта), 3 – Михаил Гоголев (Уус Алдан).

+125 кг: 1 – Сергей Фролкин (Томпо), 2 – Евгений Иванов (Нам), 3 – Евгений Попов (Өлүөхүмэ).

Дьахталларга:

50: 1 – Евгения Каленкова (Горнай), 2 – Анастасия Соколова (Дьокуускай), 3 – Татьяна Дьячковская (Чурапчы).

55 кг: 1 – Наталья Черноградская (Үөһээ Бүлүү), 2 – Татьяна Слепцова (Таатта), 3 – Алина Ларионова (Уус Алдан).

60 кг: 1 – Норайаана Трофимова (Амма), 2 – Валентина Шестакова (Өлөөн), 3 – Анна Охлопкова (Горнай).

65 кг: 1 – Екатерина Белолюбская (Уус Алдан), 2 – Ньургустана Ануфриева (Уус Алдан), 3 – Саина Седалищева (Чурапчы).

75 кг: 1 – Алина Турчина (Мэҥэ Хаҥалас), 2 – Мария Васильева (Таатта), 3 – Яна Захарова (Үөһээ Бүлүү).

85 кг: 1 – Лидия Слепцова (Уус Алдан), 2 – Акулина Уарова (Сунтаар), 3 – Наталия Старкова (Уус Алдан).

+85 кг: 1 – Юлия Михайлова (Ньурба), 2 – Олеся Петрова (Хаҥалас), 3 – Вилена Тарасова (Үөһээ Бүлүү).

Бэтэрээннэргэ:

65 кг: 1 – Иван Осипов (Нам), 2 – Дмитрий Устинов, 3 – Дмитрий Сергучев (иккиэн – Мэҥэ Хаҥалас).

75 кг: 1 – Егор Данилов (Кэбээйи), 2 – Федор Иванов (Чурапчы), 3 – Афанасий Матаннанов (Нам).

85 кг: 1 – Егор Слепцов (Уус Алдан), 2 – Артаньян Неустроев (Таатта), 3 – Николай Попов (Мэҥэ Хаҥалас).

+85 кг: 1 – Анатолий Баишев (Амма), 2 – Дьулустаан Аржаков (Ньурба), 3 – Степан Колодезников (Уус Алдан).

Хамаанданан түмүк: 1 – Уус Алдан, 2 – Дьокуускай, 3 – Таатта.

Спорт бу көрүҥүн сонуннарын салгыы билиһиннэрдэххэ, мас-рестлинг аан дойдутааҕы федерациятын президенэ Александр Акимов уонна СР Физическэй култуураҕа уонна спорка миниистирэ Иннокентий Григорьев – Москваҕа, Россия Физическэй култуураҕа уонна спорка миниистирэ Олег Матыцины кытта көрсүһүүлэригэр спорт национальнай көрүҥнэрин салгыы сайыннарыы боппуруостарын дьүүллэстилэр.

Көрсүһүү түмүгэр Александр Акимов Олег Матыцины, сайын бэс ыйыгар Туймаада ыһыаҕын кэмигэр ыытыллар мас-рестлинг аан дойдутааҕы чемпионатыгар ыҥырда.

“Дьулурҕан”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *